Şaireşref Bulv. No:80 K:2 D: 6 - 7 Alsancak, İZMİR
Pzt - Cum: 09.00 - 19.00 Mon - Fri: 09.00 - 19.00
(0530) 500 61 56 -- (0232) 421 09 63 (0232) 421 60 55 -- (0532) 261 34 31

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi

lazerle idrar kaçırma tedavisi

Kadınların sosyal hayattan önemli ölçüde soyutlanmasına neden olabilen idrar kaçırma problemi; gülerken, spor yaparken, hapşırırken veya tempolu bir şekilde yürürken idrar tutamama durumu olarak tanımlanabilir. Kadınlarda oldukça sık rastlanan İdrar kaçırma problemi, tedavi edilmediğinde özgüven ile birlikte hayat kalitesini de azaltır.

Kadınlarda her yaş aralığında görülüyor olsa da yaşın ilerlemesi ile mesane ve pelvik taban kaslarının zayıflaması, idrar kaçırmanın en sık karşılaşılan nedenlerinden biridir. Geçmiş doğumlar, menopoz dönemindeki hormonal değişimler, karın içi basıncın artması; diyabet ve böbrek rahatsızlıkları gibi sistemik hastalıklar neticesinde de ortaya çıkabilen idrar kaçırma problemi; Erbium YAG lazer teknolojisi ile tedavi edilebilir.

Erbiyum YAG Lazer ile Stres Üriner İnkontinans Tedavisi

Pelvik taban kaslarının zayıflaması sonucu ortaya çıkan hafif ve orta dereceli stres tipi idrar kaçırma; Erbiyum YAG Lazer ile etkili bir şekilde tedavi edilebilir. Hasta özelinde değişmekle birlikte 2 seans idrar kaçırma tedavisi sonrası kadınlar idrar kaçırma problemlerinden ilaç tedavisi uygulanmaksızın kurtulabilir. Lazer uygulaması öncesi ve sonrası özel bir hazırlık gerekmez, uygulama sonrası hastalar hemen günlük hayatlarına geri dönebilirler.

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından gerçekleştirilen ve ortalama 20 – 25 dakika süren lazer ile stres üriner inkontinans (SUI) tedavisi sırasında cerrahi kesiler yapılmaz, kanama olmaz, doku hasarı oluşmaz. Bu nedenle iyileşme çok hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. Seans sonrası antibiyotik ve analjezik etkisi olan ilaçların kullanılması gerekmez.

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Nasıl Etki Eder?

“Smooth Mode” teknolojisine sahip Erbiyum YAG lazer cihazı ile gerçekleştirdiğimiz idrar kaçırma tedavisi sırasında vajinal doku termal olarak etkilenir, ısınan bölgede yeni kollajen liflerinin oluşumu tetiklenir, doku sıkılaşması ön vajina duvarında etkisini sürdürür. Lazerle idrar kaçırma tedavisi sonrası vajina mukoza dokusu ve endopelvik fasya (pelvik tabandaki en derin fasya) sıkılaştığı için mesane desteklenir ve idrar kaçırma sorunu ortadan kalkar.

KADOMER olarak sizinle buluştuğumuz 1995 yılından bu yana sağlığınız için her zaman en yeni teknolojilerden yararlanıyoruz. Doku hasarını engelleyen, işlem sırasında ağrı ya da acı hissettirmeyen ve konforlu bir iyileşme sunan Erbiyum YAG lazer ile idrar kaçırma tedavisi, dış genital bölge beyazlatma, vajinal kuruluk tedavisi, ağrısız kondilom tedavisi gibi fonksiyonel ve estetik amaçlı taleplerinizi yerine getiriyoruz.