Şaireşref Bulv. No:80 K:2 D: 6 - 7 Alsancak, İZMİR
Pzt - Cum: 09.00 - 19.00 Mon - Fri: 09.00 - 19.00
(0530) 500 61 56 -- (0232) 421 09 63 (0232) 421 60 55 -- (0532) 261 34 31

Vajinal Kuruluk Tedavisi

vajinal kuruluk tedavisi

Vajinal Kuruluk Nedir?

Strese maruz kalınması, vajinal enfeksiyonlar, emzirme, hamilelik, jinekolojik operasyonlar ve menopoz döneminde östrojen hormon seviyesindeki azalma gibi farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilen vajinal kuruluk; kadınların hem günlük hayatını hem de cinsel yaşamını olumsuz yönde etkileyebilen bir sağlık sorunudur.

Her yaştaki kadınlarda görülebilen ancak menopoz dönemi itibariyle daha sık karşılaşılan vajinal kuruluk; vajina bölgesinde kaşınma, tahriş ve cinsel ilişkide ağrı gibi şikayetlere neden olur. Vajinal kuruluğun nedenleri doğru belirlendiği takdirde farklı tedavi yöntemleri ile bu sorunun yol açtığı şikayetler ortadan kaldırılabilir.

Günümüzde vajinal kuruluk tedavisi radyofrekans ve lazer teknolojisi ile yapılabilmekte; uygulanan tedaviler sonucu vajina bölgesinde bağ dokusu ve kollajen üretimi arttırılarak genel bir gençleşme de sağlanabilmektedir. Kişiye özel planlanması gereken vajinal kuruluk tedavisi sonrası vajinal ıslanma ya da vajinal lubrikasyon sağlanır ve kadınlar cinsel yaşamlarındaki farklılığı net bir şekilde hissederler.

Radyofrekans ile Vajinal Kuruluk Tedavisi

Radyofrekans ile vajinal kuruluk tedavisi oldukça konforlu ve acı ya da ağrıya neden olmayan bir uygulamadır. İşlem sonrası hastalar hemen günlük yaşamlarına geri dönebilirler ve uygulama sonrası komplikasyon oluşma ihtimali yok denecek kadar azdır. Vajinal kuruluk nedeni menopoz dönemindeki hormonal değişimler olması halinde, vücuda hormon verilmeden vajinal kuruluğun giderilmesini sağlayan radyofrekans uygulaması sırasında hasta özelinde belirlenen boylarda radyo dalgaları mukoza altına gönderilir. Hedeflenen bölgede ısı artışı yaratılır, vajinanın kayganlığını sağlayan Skene ve Bartholin salgı bezlerinin işlevselliği arttırılır, vajinada yeni hücre oluşumu tetiklenir ve aynı zamanda vajinal gençleşme sağlanabilir. Yaklaşık 30 dakika süren radyofrekans ile vajinal kuruluk tedavisi sonrası hasta tahriş, kaşıntı ve cinsel ilişki sırasında ağrı gibi şikayetlerinden kurtulabilir.

Lazerle Vajinal Kuruluk Tedavisi

Erbium YAG lazer ile de vajinal kuruluk tedavisi yapılabilir. Lazer ışınları sayesinde dokularda foto termal etki yaratılabilir ve kollajen üretimi tetiklenerek yeni kollajen lifleri oluşturulabilir. Ameliyatsız vajinal kuruluk tedavisi sonrası hasta çok kısa sürede günlük yaşantısına dönebilir. Tam iyileşme gerçekleştikten sonra tahriş oluşumunu önlenir ve vajina kayganlığı sağlanarak cinsel ilişki sırasında vajinal kuruluğa bağlı olarak yaşanan ağrılar engellenir.

KADOMER olarak tüm genital estetik uygulamalarında olduğu gibi vajinal kuruluk tedavileri kapsamında da başarılı sonuçların alınması için en gelişmiş teknolojilerle birlikte deneyimimizi sizlerle paylaşıyoruz. Hayat kalitenizi arttıran hizmetlerimizle ve 1995 yılından bu yana giderek büyüyen ailemizle en seçkin klinikler arasında yer almayı sürdürüyoruz.