Şaireşref Bulv. No:80 K:2 D: 6 - 7 Alsancak, İZMİR
Pzt - Cum: 09.00 - 19.00 Mon - Fri: 09.00 - 19.00
(0530) 500 61 56 -- (0232) 421 09 63 (0232) 421 60 55 -- (0532) 261 34 31

G Noktası Büyütme

g noktası büyütme

G Noktası Nedir?

İlk kez 1950 yılında Alman jinekolog Dr. Ernest Grafenberg tarafından isimlendirilen ve vajina ön duvarında yer alan G noktası, kadınlarda vajinal orgazm sürecine katkı sağlamaktadır. G noktası büyütme uygulamalarının temel amacı, kadınların orgazma daha rahat ulaşmasını ya da orgazm deneyimi yaşamayan kadınların orgazm olmasını sağlamaktır.

G noktası büyütme işlemi anorgazmi tedavisi kapsamında uygulanabilir. İşlem, cerrahi yöntemlere başvurulmadan gerçekleştirilebildiği için kadınların uygulama sonrası iyileşme süreci oldukça kısa olur.

G Noktası Nasıl Büyütülür?

G noktası, orgazm sürecinde önemli role sahip bir bölgedir. “G-Shot” olarak da bilinen G noktası büyütme işlemleri yağ enjeksiyonu ve dolgu yöntemleri ile gerçekleştirilmektedir. G noktası büyütme haricinde, zaman içinde canlılığını yitiren bölgedeki dokunun canlanmasının sağlanması, kollajen üretiminin arttırılması ve bölgenin hassasiyetinin geliştirilmesi amacıyla G noktası PRP uygulaması da yapılabilir.

Yağ Enjeksiyonu ile G Noktası Büyütme: Kişinin kendi vücudundan alınan yağın özel işlemlerden geçirilerek lokal anestezi altında G noktasına enjekte edilmesi yoluyla gerçekleştirilen yağ enjeksiyonu ile G noktası büyütme uygulaması, G noktasının hacim kazanmasını ve aynı zamanda gençleşmesini sağlar. Kişinin kendisinden alınan yağ dokusunda kök hücrelerin bulunması; yağ enjeksiyonunun cildi yenilemesini ve gençleştirmesini de mümkün hale getirir. Düzenli aralıklarla uygulandığında kalıcılığı arttığı için yağ enjeksiyonu ile G noktası büyüten kadınlar cinsel hayatlarındaki farklılığı çok daha uzun süre yaşayabilirler.

Dolgu ile G Noktası Büyütme: Ameliyatsız G noktası büyütme prosedürlerinden bir diğeri olan dolgu uygulamasında Skene bezlerinin yoğunlaştığı G noktası bölgesine hyaluronik asit enjekte edilir. Yaklaşık 5 ila 10 dakika süren bu işlem sonrasında kadınlar günlük hayatlarına geri dönebilirler. Yağ enjeksiyonu gibi belli periyotlarda tekrarlanması gerekebilen G noktası dolgu işlemleri G noktasının hacmini ve hassasiyetini arttırarak kadınların orgazma ulaşmasını kolaylaştırır.

G noktası PRP Uygulaması

“Platelet Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma” uygulaması yani PRP; kişiden alınan kanın özel bir işlemden geçirilmesi ile elde edilen trombosit zengini serumun G noktasına enjekte edilmesidir. G noktasını büyütmeyen; temel amacı G noktasının hassasiyetini arttırmak olan PRP uygulaması sonrası epidermal doku replasmanını hızlanır. İçeriğindeki büyüme faktörleri ve protein sayesinde G noktasında kollajen ve yeni hücre oluşumunu tetikleyen PRP, kadınların anatomik ve psikolojik olarak haz alımını arttırır, cinsel ilişki sırasında tatmine ulaşmasını kolaylaştırır.

KADOMER olarak genital estetik ameliyatları hem de ameliyatsız genital estetik uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Kadın cinsel sağlığını desteklemek ve cinsel uyarımı arttırmak için G noktası büyütme ve G noktası PRP işlemlerini uyguluyoruz.