Şaireşref Bulv. No:80 K:2 D: 6 - 7 Alsancak, İZMİR
Pzt - Cum: 09.00 - 19.00 Mon - Fri: 09.00 - 19.00
(0530) 500 61 56 -- (0232) 421 09 63 (0232) 421 60 55 -- (0532) 261 34 31

4 Boyutlu Ultrasonografi

4 Boyutlu Ultrasonografi

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte önce 2D USG, sonra 3D ultrason ve en son olarak da 4D ultrason hayatımıza girdi. Anne karnındaki bebeğin EŞ ZAMANLI görüntülerinin 3 boyutlu olarak aktarılmasını mümkün kılan 4 boyutlu ultrasonografi; bebek bekleyen çiftler için apayrı bir deneyim sunarken bebeğin kapsamlı bir şekilde muayene edilmesini de mümkün hale getirdi.

4D ultrason sayesinde bebeğin anne karnındayken davranışları izlenebiliyor, o an ne yaptığı net bir şekilde görüntülenebiliyor ve belki de en önemlisi bebeğin sağlık durumu detaylı bir şekilde incelenebiliyor. Görüntü çözünürlüğünün yüksek olması ve 4D ultrason çekimi sonrası bebeğin video görüntülerinin kaydedilmesi gebelik heyecanını arttırıyor.

Çiftlerin gebeliğin erken dönemlerinden itibaren bebekleri ile bağlarının güçlendirilmesi adına da önemli bir role sahip olan 4D ultrasonografi; ebeveynlerin bebekleri ile doğum henüz gerçekleşmeden tanışmasını mümkün hale getiriyor.

4D USG Avantajları Nelerdir?

3 boyutlu ultrason deneyimini bir adım öteye taşıyan 4 boyutlu ultrasonografi; standart ultrasonlardaki gibi ses dalgalarını rahim içerisindeki bebeğin görüntülenmesi için kullanır. Bebeğin esnemesini, gülümsemesini ve verdiği farklı reaksiyonların net bir şekilde izlenebilmesini sağlar. Yapılan bilimsel araştırmalar 4 boyutlu ultrasonografi yönteminin güvenli olduğunu ve bebekte gelişim sorunlarının tespit edilmesini kolaylaştırdığını göstermektedir.

Bebeğin yüz hatlarının tüm netliği ile görüntülenebildiği, çoklu gebeliklerde bebeklerin bireysel olarak incelenebildiği, gebelik sorunlarının nedenlerinin tespit edilebildiği ve rahim yapısındaki anomalilerin belirlenebildiği 4D USG opsiyonel olma özelliği taşır.

Tüm kliniklerde bu gelişmiş teknoloji bulunmamaktadır.

Gebelik takibi dikkatle yönetilmesi gereken kapsamlı bir süreçtir. Hem annenin hem de bebeğin genel sağlık durumunun kontrol edildiği, bebeğin gelişim anomalilerinin ve uzuvlarının durumunun izlenebildiği ultrason taramaları gebelik takibinin olmazsa olmaz süreçleridir. Her ne kadar teknoloji ilerlese de 2 boyutlu ultrason taramalarının devamlılığının esas olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir.

KADOMER olarak; önce ailemizden bir parça olarak gördüğümüz anne adaylarımızın ve bebeklerinin sağlığına yatırım yapıyoruz. Kliniğimizde 3 doppler ve 2 adet dört boyutlu ultrason cihazı ile hizmet veriyor; gebelik takibinde kusursuzluğu hedefliyoruz. Tüm teknolojileri hizmetinize sunarak hayatınızın en özel dönemlerinin mutlulukla geçip mucize ile sonlanması adına gerekli tüm tarama ve tetkik süreçlerini başarıyla yerine getiriyoruz.