Şaireşref Bulv. No:80 K:2 D: 6 - 7 Alsancak, İZMİR
Pzt - Cum: 09.00 - 19.00 Mon - Fri: 09.00 - 19.00
(0530) 500 61 56 -- (0232) 421 09 63 (0232) 421 60 55 -- (0532) 261 34 31

Mini IVF (Mini Tüp Bebek)

mini ivf

In Vitro Fertilizasyon, halk arasında bilinen şekliyle tüp bebek tedavisi; fallop tüplerinde tıkanıklık olan kadınlara; yaşın ilerlemesi, stres, diğer tedavilerin sonuç vermemesi ya da erkeğin sperm kalitesinin (miktar, hareketlilik ve morfoloji) düşük olması durumunda uygulanan yardımcı üreme tedavi yöntemi olarak tanımlanabilir.

Kadından alınan yumurtaların seçilen spermlerle yapay olarak laboratuvar ortamında birleştirilmesi ve döllenen yumurtanın ya da yumurtaların kadın rahmine yerleştirilmesi prensibine dayanan tüp bebek tedavisinde her geçen gün yeni alternatifler ortaya çıkmaktadır.

Mini IVF Nedir?

In Vitro Fertilizasyonda Minimal Stimülasyon, Mini Tüp Bebek tedavisi ya da Mini IVF; geleneksel IVF tedavisine alternatif sunan; daha az ilaç kullanımı, daha az maliyet ve daha az zaman harcanması gibi avantajlar barındıran yardımcı üreme tekniğidir. Daha basit bir tüp bebek tedavisi olarak yumurta sayısı az olan ve yaşı ilerleyen hastalarda Mini IVF ile başarı oranları yüksek sonuçlar elde edilebilir.

Mini IVF Avantajları

Mini IVF tedavisinin temel amacı çok sayıda değil “KALİTELİ” yumurta ya da yumurtalar üretebilmektir. Yumurta sayısından ziyade yumurtaların kalitesini arttırmak amacıyla uygulanan mini tüp bebek tedavisi ile döllenme için uygun nitelikte yumurta elde edildikten sonra klasik IVF tedavi süreci devreye alınır. Mini IVF tedavi sürecinde IVF tedavisine göre yumurtalıkların uyarılması amacıyla daha az ilaç hastaya verilir ve tedavi ücreti günlük enjeksiyonlar olmadığı için daha düşüktür.

Kimler Mini IVF İçin Uygun Adaydır?

Doğal yollarla gebelik oluşmadığı (kısırlık söz konusu olduğu) takdirde;

  • Hormon ilaçlarına daha az maruz kalmak isteyen,
  • OHSS gelişme riski taşıyan (yumurtalıkların aşırı uyarılması)
  • Kanser tedavisi öncesi yumurtalarının korunmasını talep eden,
  • Fallop tüplerinde sorun bulunup 35 yaşından küçük olan,
  • IVF tedavisinde günlük enjeksiyon sürecinden kaygı duyan,
  • IVF tedavisinde artırılamayan düşük yumurta rezervi bulunan,
  • Klasik tedaviye göre daha ekonomik bir çözüm arayan ve
  • Çoklu gebelik ihtimalini azaltmak isteyen kadınlar mini IVF tedavisi için uygun kabul edilir. Ancak son karar kadınların hastalık öyküsünü dinleyen, beklentilerini analiz eden ve sağlık kontrollerini detaylı bir şekilde gerçekleştiren uzmanlara aittir.

KADOMER olarak yardımcı üreme tekniklerindeki bilgi ve deneyimimizi mini IVF tedavileri kapsamında da sizlerle buluşturuyoruz. Daha az ancak daha kaliteli yumurta elde edilmesini sağlayan mini tüp bebek tedavilerimize kapsamlı muayenelerimizin ardından sizin de onayınızla başlıyoruz.