Şaireşref Bulv. No:80 K:2 D: 6 - 7 Alsancak, İZMİR
Pzt - Cum: 09.00 - 19.00 Mon - Fri: 09.00 - 19.00
(0530) 500 61 56 -- (0232) 421 09 63 (0232) 421 60 55 -- (0532) 261 34 31

Anorgazmide Estetik Uygulamaları

Anorgazmide Estetik Uygulamaları

Orgazm Nedir?

Orgazm, cinsel ilişki sırasında kadın ve erkeğin cinsel uyarıları yoğun bir şekilde alması sonucu genital bölgelerinin bu uyaranlara tepki vermesi olarak tanımlanabilir. Orgazm, kadın ve erkekte farklı şekillerde oluşur. Dünyada 4000 kadın üzerinde yapılan araştırmalarda, kadınların üçte birinin cinsel işlev bozukluğu veya farklı nedenlerle hiç orgazm olmadığı öne sürülmüştür.

Anorgazmi Nedir?

Anorgazmi, kadınların orgazm olamama sorununa verilen isimdir. Anorgazmi sorunu hem cinsel terapilerle hem de genital estetik uygulamaları ile tedavi edilebilir. Birey özelinde belirlenen tedavi yöntemleri ile kadınların cinsel tatmine ulaşmasının yanı sıra eşleriyle aralarındaki duygusal bağların güçlenmesi, çiftlerin cinsel birleşme kaynaklı sorunlarının çözülerek mutluluklarının artırılması sağlanabilir.

Günümüzde orgazm bozukluğu yaşayan kadınların cinsel uyarılma sorunları yaşadıkları bilinen bir gerçektir. Özgüven eksikliğine neden olabilen fiziksel özellikler kadınların cinsel hayatlarında negatif deneyimler yaratır. Anorgazminin kadın cinsel yaşamını etkileyen psikolojik nedenleri için cinsel terapi seçeneğine başvurulabiliyor olsa da son yıllarda genital estetik uygulamalarında non-invaziv metotların ön plana çıkması ile birlikte vajina yenileme ve dış genital bölge gençleştirme işlemleri de çok tercih edilir hale gelmiştir.

  • G Noktası Büyütme ve G Noktası Gençleştirme: Orgazmın gerçekleşmesi sürecinde önemli bir etkiye sahip olan G noktası büyütüldüğünde penetrasyon sırasında cinsel uyarılma arttırılıp orgazm kolaylaştırılabilir. Kliniğimizde dolgu ve yağ enjeksiyonu uygulamaları ile G noktası büyütme işlemlerine ek olarak bölgede kollajen üretimini arttırıp cinsel hassasiyeti yükseltmek amacı ile G Noktası PRP uygulaması da yapılmaktadır.
  • Klitoris Küçültme: G noktası ile birlikte orgazm sürecinde aktif rol alan klitoris, binlerce sinir ucunun kesişim noktasıdır. Bazı kadınlarda klitoris deforme olabilir ya da derisi sarkabilir. Bu sorun hem uyarılmayı hem de kadınların özgüvenini etkilediği için anorgazmi tedavisinde klitoris küçültme ameliyatı seçeneği de sıklıkla değerlendirilmektedir. Bu operasyon labioplasti ve vajinoplasti operasyonu ile eş zamanlı olarak da gerçekleştirilebilir.
  • Vajinoplasti: Doğum, yaşlanma, genetik faktörler ve geçirilen jinekolojik operasyonlar sonucu vajina genişlediğinde hem kadınların hem de erkeklerin cinsel ilişki sırasında hazza ulaşması zorlaşır. Bu durumda vajina daraltma (vajinoplasti) ve vajina yenileme operasyonları ile orgazm olamama sorunu tedavi edilebilir.
  • Perine Dolgusu: Perinedeki izlerin yok edilmesi, klitoris ve G noktası uyarımının arttırılması ve vajinal sıkılaşmanın sağlanması adına perine dolgusu işlemleri yapılabilir. Böylece kadınlar kendilerini rahatsız eden görüntüden uzaklaşırken cinsel fonksiyonlarında artış yaşayabilir.

KADOMER olarak anorgazmi tedavisi süreçlerimizi hastalarımızın yaşı, genel sağlık durumu ve beklentileri özelinde planlıyoruz. Genital estetik operasyonlarımızla hem fonksiyon hem de kozmetik açıdan başarılı sonuçlar alıyoruz. Genital estetik ameliyatları ve genital estetik uygulamaları alanındaki yenilikleri takip ediyor, İzmir’de ilk kez ip yöntemi ile vajina daraltma işlemini gerçekleştiren klinik olma unvanını taşıyoruz.