Şaireşref Bulv. No:80 K:2 D: 6 - 7 Alsancak, İZMİR
Pzt - Cum: 09.00 - 19.00 Mon - Fri: 09.00 - 19.00
(0530) 500 61 56 -- (0232) 421 09 63 (0232) 421 60 55 -- (0532) 261 34 31

Klitoris Küçültme Ameliyatı (Kliteroplasti)

Klitoris Küçültme Ameliyatı

Kadınların orgazma ulaşmasında G noktası ile birlikte önemli bir role sahip olan klitoris, vajina girişinin üst kısmında yer alan ve binlerce sinir hücresinin buluştuğu bir bölgedir.

Temel işlevi cinsel haz alınması ve orgazm olan klitoris etrafı deri ile kaplıdır. Klitorisi çevreleyen deriler bazı kadınlarda normalden daha büyük ve sarkık olabilir. Klitoris şeklindeki anomaliler kadınların cinsel tatmine ulaşmasını etkilemekle birlikte estetik açıdan da rahatsızlık duymalarına neden olur.

Labioplasti ve vajinoplasti gibi kadın genital estetik ameliyatları ile birlikte gerçekleştirilebilen kliteroplasti sırasında klitoris üzerindeki cilt deformasyonları düzeltilir, fazla deriler alınır ve klitoris görünümü iyileştirilirken klitorisin daha rahat uyarılması mümkün kılınır.

Kliteroplasti Nasıl Yapılır?

Oldukça kısa süren kliteroplasti operasyonu sırasında genellikle hastaya lokal anestezi verilir. Bazı durumlarda ameliyat, (hastanın isteği ve hekimin tercihi ile) genel anestezi ile de gerçekleştirilebilmektedir. Ameliyat sonrası iki üç gün içerisinde hasta günlük hayatına dönebilir, cinsel birliktelik yaşamak için tam iyileşmenin gerçekleşmesi beklenmelidir.

Klitoral Hudoplasti olarak da bilinen klitoris küçültme ameliyatı sırasında klitorisin çevresindeki fazla deri çıkartılır ve klitorisin görünümü iyileştirilir. Bu işlemde dikkat edilmesi gereken klitorisin fonksiyonlarına zarar verilmemesidir. Klitoris dokusuna müdahale edilmeden yalnızca klitoris çevresindeki fazla derinin çıkartılması gereken “klitoris küçültme operasyonu” alanında deneyimli ve klitoris anatomisine hâkim doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

Klitoris Küçültme Ameliyatının Faydaları

Klitoris küçültme ameliyatı sonrası kadınların dış genital bölge yani vulva görünümleri iyileşir. Aynı zamanda klitorisin cinsel ilişki öncesinde ve sırasında daha fazla uyarılması da sağlandığından anorgazmi sorunu yaşayan kadınların cinsel tatmine ulaşması kolaylaşır. Tek başına ya da diğer genital bölge ve dudak estetiği (labioplasti ve vajinoplasti) ameliyatları ile birlikte gerçekleştirilebilen klitoris küçültme ameliyatı; iç dudak ve dış dudakların ayrıca klitoris bölgesinin kozmetik ve fonksiyonel beklentilere yanıt verir.

KADOMER olarak anorgazmi tedavisi sırasında ya da kadınların estetik kaygı duyması halinde klitoris küçültme operasyonu gerçekleştiriyoruz. Genital estetik alanında deneyimli uzmanlarımızla optimum sonuçlar elde etmek için en yeni tekniklerden ve en gelişmiş teknolojilerden yararlanıyoruz. Genital estetik ameliyatları ve ameliyatsız genital estetik uygulamaları arasından hastalarımızın ihtiyaçları doğrultusunda en uygun alternatifleri belirliyor; kadınların özgüvenlerini yerine getirip cinsel hayatlarında olumlu bir değişim yaratmayı amaçlıyoruz.