Şaireşref Bulv. No:80 K:2 D: 6 - 7 Alsancak, İZMİR
Pzt - Cum: 09.00 - 19.00 Mon - Fri: 09.00 - 19.00
(0530) 500 61 56 -- (0232) 421 09 63 (0232) 421 60 55 -- (0532) 261 34 31

Lazerle Ağrısız Genital Siğil Tedavisi

Lazerle Ağrısız Genital Siğil Tedavisi

Cinsel yolla bulaşan HPV virüsü (Human Papilloma Virus) nedeniyle ortaya çıkan genital siğiller diğer bir deyişle kondilomlar; lazer teknolojisi sayesinde ağrısız ve hızlı bir şekilde tedavi edilebiliyor.

Genital siğil tedavisinde kullanılan ilaçların etki etmemesi, kondilomların yayılması, risk oluşturması, gebelik döneminde siğillerin tedavi edilmesinin gerekmesi gibi durumlarda lazerle ağrısız genital siğil tedavisi yapılabiliyor.

Lazer tedavisinin yüksek konfor sunması ve siğillerin tekrarlama riskinin minimize edilmesi; lazerle kondilom tedavisi tercih sıklığını artırıyor.

Lazerle Ağrısız Kondilom Tedavisi

Erkeklerde de görülen genital siğiller, birçok kişinin sağlığını tehdit eden aynı zamanda neden oldukları kaşıntı, yanma ve cinsel ilişki sırasında ağrı gibi semptomlarla hayat kalitesini düşüren cilt lezyonlarıdır. Genital siğillere yol açan HPV virüsünün bir tedavisi olmasa da genital siğillerin yok edilmesi, enfeksiyonun yayılmasının önlenmesi ve kişinin özgüveninin yükseltilmesine neden olur.

Lazerle ağrısız kondilom tedavisi sırasında HPV virüsünün genital bölgede (vulvada, vajinada ya da rahim ağzında) yol açtığı siğil oluşumları lazer ışınları ile yok edilir. En etkili genital siğil tedavi yöntemlerinin başında yer alan lazer tedavisinde uygulama alanı lokal anestezi ile uyuşturulur. Uygulama sonrası kişi aynı gün evine dönebilir. Yok edilen siğillerin büyüklüğü, sayısı ve konumu doğrultusunda iyileşme süreci 1 ila 3 hafta arasında değişiklik gösterebilir. Bu süreçte cinsel ilişkiye girilmemesi önerilir.

Lazerle kondilom tedavisi sonrası tam iyileşme süreci siğillere özgü nitelikler haricinde kişinin yaşı, genel sağlık durumu ve uzman direktiflerine sağladığı uyumla bağlantılı olarak da uzayıp kısalabilir.

Lazerle genital siğil tedavisi yalnızca alanında deneyimli uzmanlar tarafından FDA onaylı lazer cihazları ile gerçekleştirilmelidir.

KADOMER olarak genital estetik alanında sunduğumuz hizmetlerle konforunuzu arttırıyoruz. Kliniğimizde en son teknolojiyi barındıran Erbiyum YAG lazer kullanıyoruz. Böylece genital siğillerin tedavisini ağrısız bir şekilde gerçekleştiriyor; derin doku hasarlarının oluşmasını engelliyoruz. Sadece genital siğillerin tedavisi için değil; idrar kaçırma sorunlarının, vajinal genişlemenin ve dış genital bölge renk değişimlerinin tedavisi sırasında da lazer teknolojisinin ayrıcalıklarını sizlere yaşatmayı amaçlıyoruz. Bünyemizdeki uzmanlarımız ile 1995 yılından bu yana sağlığınızın korunması ve iyileştirilmesi adına çalışıyor; en gelişmiş teknolojilerden yararlanarak sizlerle en kaliteli hizmetleri buluşturuyoruz.