Şaireşref Bulv. No:80 K:2 D: 6 - 7 Alsancak, İZMİR
Pzt - Cum: 09.00 - 19.00 Mon - Fri: 09.00 - 19.00
(0530) 500 61 56 -- (0232) 421 09 63 (0232) 421 60 55 -- (0532) 261 34 31

Labioplasti ve Vajinoplasti

Labioplasti ve Vajinoplasti

Labioplasti ve Vajinoplasti

Yaşlanma, hormonal değişimler, dramatik kilo kayıpları, cilt elastikiyetinin kaybolması ve genetik faktörler neticesinde kadınların hem dış genital bölgelerinde hem de vajinalarında deformasyonlar oluşabilir. Kadınların günlük yaşamlarını ve aktivitelerini kısıtlayıp konforlarını azaltan; aynı zamanda cinsel hayatlarını da olumsuz yönde etkileyen genital estetik sorunlar genital bölge estetiği ameliyatları ile düzeltilebilir.

Labioplasti Nedir, Nasıl Yapılır?

Dış genital bölgede yer alan iç ve dış dudaklardaki sarkmaların, asimetrilerin ve deformasyonların giderilmesi amacıyla gerçekleştirilen labioplasti; dış genital organının şeklinden rahatsız olan ve aynı zamanda dudaklarda deformasyonlara neden olduğu için kaşıntı, tahriş ve ağrılı cinsel ilişki şikayetleri ile yüzleşen kadınlara, genel sağlık durumları uygun olduğu takdirde gerçekleştirilen bir genital bölge estetiği uygulamasıdır. Hem fonksiyonel hem de kozmetik amaçlı uygulanabilen labioplasti ile dudak küçültme yapılabilir, dudaklar şekillendirilebilir, dudak sarkması ve dudaklar arasındaki asimetri sorunları ortadan kaldırılarak kadınların özgüveni önemli ölçüde yerine getirilebilir. Yaklaşık 30 dakika süren labioplasti ameliyatı genel ya da lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Labioplasti, kadınların genital estetik ihtiyaç ve taleplerine bağlı olarak tek başına ya da vajina daraltma ameliyatı ve kliteroplasti (klitoris küçültme ameliyatı) ile birlikte uygulanabilir.

Vajinoplasti Nedir, Nasıl Yapılır?

Hormonal değişimler, yaşlanma, doğum gibi nedenlerle vajina sıkılığını kaybedebilir. Vajina sıkılığını kaybedince kadınlar cinsel ilişki sırasında haz alamamaya başlar. Vajinayı çevreleyen kasların sıkılaştırılması ve yeniden yapılandırılması amacıyla gerçekleştirilen genital estetik cerrahisi “vajinoplasti” ya da “vajina estetiği” olarak adlandırılır. Vajinal deformasyonları düzelten ve vajinal sıkılaşma sağlayan vajinoplasti ameliyatları genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilir. Operasyon sırasında pelvik taban kasları sıkılaştırılır, fazla cilt dokusu alınır ve vajina yeniden şekillendirilerek kadınların da erkeklerin de cinsel tatmine ulaşması sağlanır. Vajinanın fonksiyonlarını iyileştiren vajinoplastide ameliyat sonrası iyileşme süresi kadınların yaşına, genel sağlık durumlarına ve cilt özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Vajinoplasti yani vajina daraltma ameliyatı labioplasti ile birlikte uygulanarak genital rejuvenasyon sağlanabilir.

KADOMER olarak genital estetik alanında deneyimli kadromuzla hem genital estetik ameliyatları hem de lazer ve radyofrekans uygulamaları gibi uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Genital bölge gençleştirme amacıyla PRP uygulamalarından da yararlanarak bize başvuran hastalarımız için özelleştirilmiş çözümler sunuyoruz. Genital bölgelerin estetik görünümünü ve fonksiyonlarını iyileştiren tedavi seçeneklerimizle kadınların hayat konforunu arttırmayı amaçlıyoruz.