Şaireşref Bulv. No:80 K:2 D: 6 - 7 Alsancak, İZMİR
Pzt - Cum: 09.00 - 19.00 Mon - Fri: 09.00 - 19.00
(0530) 500 61 56 -- (0232) 421 09 63 (0232) 421 60 55 -- (0532) 261 34 31

Chip (Çip) Bebek Yöntemi

çip bebek yöntemi

Çip Bebek Yöntemi Nedir?

Tüp bebek tedavisinin başarıyla sonuçlanabilmesi için kaliteli bir yumurta ve sağlıklı spermlerin varlığına ihtiyaç duyulur. Yumurta ve spermler kaliteli olduğu takdirde elde edilen embriyonun da kalitesi doğrudan yükselir. Dolayısıyla gebelik oluşumunun başarısı da artar.

İnfertilite yalnızca kadın kaynaklı değildir. Erkeklerin spermlerindeki şekil bozuklukları (morfoloji), sperm sayısının ve hareketliliğinin yeterli olmaması gibi unsurlar erkek kaynaklı kısırlık oluşumuna neden olabilir. Çiftlerin çocuk sahibi olamamasındaki diğer bir deyişle kaliteli embriyo oluşmamasındaki temel neden sperm kaynaklı ise çip bebek yöntemi ile gebelik oluşturma şansı artırılabilir.

Mikro çipli tüp bebek tedavisi olarak da bilinen çip bebek yöntemi; embriyo oluşumu için hareketliliği yüksek ve şekil bozukluğu olmayan spermlerin seçilmesi prensibine dayanır.

Tüp Bebek Tedavisinde Mikro Çip Yöntemi

Mikroçip yöntemi ile IVF tedavisi sayesinde spermlerinde morfolojik bozukluk bulunan, sperm sayısı ve hareketliliği az olan erkeklerin en kaliteli spermleri seçilebilir.  Vücut içindeki işleyişi taklit eden mikro kanalcıklar içeren çipler kullanılarak spermlerin arasından en kaliteli ve en sağlıklı DNA’lara sahip olanlarının ayrıştırılmasını sağlayan çip bebek yöntemi, sağlıklı embriyoların oluşturulması adına önemli bir fırsat sunar.

Mikroçipli Tüp Bebek Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Erkek kaynaklı kısırlık nedeniyle gebeliğin oluşmaması durumunda uygulanan çip bebek yöntemi ile en kaliteli spermler seçilebildiği için tüp bebek tedavilerinde gebelik ihtimali arttırılır. DNA yapısı en sağlıklı olan spermler en kaliteli yumurtalar ile birleştirilebildiği için dünyaya gelen bebeğin sağlıklı olması ihtimali de yükselir.

Mikroçipli tüp bebek tedavisi kapsamında elde edilen sağlıklı spermler laboratuvar ortamında yumurtalarla döllendirilir ve sonrasındaki tüm aşamalar geleneksel tüp bebek tedavisi kapsamındaki aşamalarla aynı şekilde yönetilir.

KADOMER olarak doğal yollarla gebelik oluşmadığı durumlarda tüp bebek tedavilerimizle infertilite sorunu yaşayan çiftlerimize yardımcı oluyoruz. Erkek kaynaklı kısırlık söz konusu olduğunda, başarı oranını artırmak için tüp bebek tedavisini çip bebek yöntemi ile birleştiriyoruz. Bu sayede, en kaliteli ve sağlıklı spermlere ulaşıp gebelik şansının arttırılması adına deneyimimizi ve uzmanlığımızı sunuyoruz. Doğum teknolojisi alanında geliştirilen yöntemleri ve tıbbi gelişmeleri yakından takip ediyor, bize başvuran çiftlerimizin gerekirse ayrı ayrı değerlendirilmeleri adına destek oluyoruz. 1995 yılından bu yana sizleri ailemiz olarak addedip sağlık ve mutluluğunuz için hizmetlerimizi özelleştiriyoruz.