Şaireşref Bulv. No:80 K:2 D: 6 - 7 Alsancak, İZMİR
Pzt - Cum: 09.00 - 19.00 Mon - Fri: 09.00 - 19.00
(0530) 500 61 56 -- (0232) 421 09 63 (0232) 421 60 55 -- (0532) 261 34 31

Perine Dolgusu – Perine Yağ Enjeksiyonu

Perine Dolgusu – Perine Yağ Enjeksiyonu

Vajinal yolla doğum sırasında; vajina arka duvarı ve rektum arasında yer alan “perine” bölgesinde travmalara bağlı olarak yırtıklar oluşabilir. Perine bölgesinde oluşan yırtılmanın boyutu perinin işlevinin azalmasına ve estetik kaygıların ortaya çıkmasına neden olur.

Pelvik taban kaslarının önemli bir destek noktası olma özelliği taşıyan perineum; cinsel ilişki sırasında uyarım ve orgazm sürecinde de rol alır. Perine sinirlerin yoğunlaştığı bir alandır ve konumu gereği vajina girişinin sıkılığını da etkilediği için orgazm arttırıcı nitelik taşır. Perine dokusunun elastikiyetini ve destekleyici özelliğini kaybetmesi aynı zamanda pelvik organların da sarkmasına yol açabileceği için perine dolgusu önemli bir tedavi seçeneği olarak ön plana çıkar.

Perine Dolgusu

Perine dolgunluğunu arttırmak, perine desteğini güçlendirip orgazmı kolaylaştırmak için hyaluronik asit içeren dolgu enjeksiyonları yapılabilir. Vücut tarafından doğal yollarla da üretilen hyaluronik asit; doku yenilenmesi, yara iyileşmesi ve cilt gençleşmesi süreçlerinde de etkilidir. Dokuyu nemlendirme özelliğine sahip olan bu madde perine bölgesine enjekte edildiğinde zarar görmüş dokuları onarır ve perine bölgesinde gençleşmiş bir görünüm ortaya çıkar. HA dolgusu ile perine bölgesinin hem işlevleri hem de görünümü iyileştirilebilir.

Perine Yağ Enjeksiyonu

Kişinin kendi vücudundan alınan yağ özel bir işlemden geçirilmesi ile elde edilen serum cilt altı dokusuna enjekte edilir. Yağ enjeksiyonu ile perine dolgusu işlemi sırasında enjekte edilen madde kişinin kendi yağı olduğu için kişide alerjik reaksiyonlar oluşmaz, işlem çok kısa sürede etkisini gösterir ve enjeksiyon bölgesinde doku yenilenmesi süreci hızlanır. Perine bölgesinde doğal bir dolgunluk yaratan ve aynı zamanda yara izlerinin iyileşmesini sağlayan yağ enjeksiyonu minimal invaziv bir yöntemdir.

Perine dolgusu ve perine yağ enjeksiyonları klinik ortamında lokal anestezi eşliğinde gerçekleştirilebilir ve bu uygulamalarla elde edilen sonuçların başarısı PRP tedavisi ile desteklenerek maksimize edilebilir. Ameliyatsız perine estetiği seansları sonrası elde edilen dolgunluk kalıcı değildir, seansların yinelenmesi gerekebilir.

KADOMER olarak perine fonksiyonlarını arttırmak, perinedeki yara izlerinin yol açtığı estetik kaygıları azaltmak ve orgazm olma sürecini kolaylaştırmak adına en etkili tedavi yöntemleri arasından ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçerek beklentilerinizin gerçekleşmesine aracılık ediyoruz.