Şaireşref Bulv. No:80 K:2 D: 6 - 7 Alsancak, İZMİR
Pzt - Cum: 09.00 - 19.00 Mon - Fri: 09.00 - 19.00
(0530) 500 61 56 -- (0232) 421 09 63 (0232) 421 60 55 -- (0532) 261 34 31

Lazerle Vajinal Daraltma

Lazerle Vajinal Daraltma

En rahatsız edici genital estetik sorunlarının başında yer alan vajinal genişlik; kadınların ve erkeklerin cinsel ilişki sırasında haz alamamasına neden olan bir problemdir. Kadınlarda daha çok vajinal doğum sonrası ortaya çıkan ve özgüven eksikliğine varan etkiler yaratabilen bu sorun, lazer teknolojisi kullanılarak ortadan kaldırılabilir.

KADOMER olarak biz Erbiyum YAG lazer ile vajinal daraltma işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Daha gelişmiş bir teknoloji barındıran ve doku hasarını minimize eden Erbiyum lazer ile hastalarımızın konforunu arttırıyor; vajinal daraltma işlemlerimizi gerçekleştirdiğimizde vajina kanalında gençleşme oluşmasını da sağlıyoruz. Lazerle vajinal daraltma işlemi, vajinoplasti (vajinanın cerrahi müdahale ile daraltılması) operasyonlarına göre cerrahi risk taşımama avantajından ötürü kliniğimizde en çok tercih edilen uygulamalardan biridir.

Lazerle Ağrısız Vajinal Daraltma Nasıl Yapılır?

Ağrısız vajina sıkılaştırma işlemi ile vajinal kanal mukozasında yenilenme oluşması hedeflenir. En iyi sonuçların alınabilmesi için gereken seans sayısı kişiden kişiye değişebilir; yaş, vajinal genişlik oranı ve doku yenilenmesi hızı gibi dinamiklere bağlı olarak ağrısız vajinal daraltma için kaç seans lazer tedavisi uygulanması gerektiğinin kişi özelinde belirlenmesini gerektirir.

Klinik ortamında gerçekleştirilen erbiyum lazer ile vajinal daraltma sırasında vajina kanalına özel bir prob yerleştirilir. Vajina kanalında döndürülerek içeri doğru itilen ve sonra geriye çekilen prob tüm vajina kanalına eşit derecede etki eder. Kollajen ve bağ dokusu oluşumunu tetikleyen lazer ışınları vajinal kuruluğun da ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Her yaş grubundaki kadına güvenle uygulanabilen lazerle vajina sıkılaştırma işlemi; çoğul gebelikler, doğumlar, genetik faktörler, hormonal değişimler gibi farklı nedenlerle vajina genişlemesi sorunu yaşayan kadınlara vajina gençleştirme anlamında da fayda sağlar. Minimal invaziv bir yöntem olması lazerle vajina daraltma uygulamasının avantajlarını arttırır.

Lazerle Vajinal Daraltma Avantajları

Erbiyum YAG lazerle vajinal daraltma işlemi, cerrahi bir uygulamaya göre oldukça ağrısız ve acısız bir işlemdir. Genel anestezi verilmediği için hastalar işlem sonrası hemen evlerine ya da işlerine geri dönebilirler. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen vajinal daraltma işlemi sonrası komplikasyon oluşma riski yok denecek kadar azdır ve uygulamadan ortalama olarak 5 gün sonra cinsel ilişkiye girilebilir.

KADOMER olarak en gelişmiş lazer teknolojisi olan Erbiyum YAG lazer ile vajina daraltma, vajinal kuruluk tedavisi, lazerle ağrısız kondilom tedavisi ve idrar kaçırma tedavisi gibi en çok talep edilen genital estetik uygulamalarında sizlere hizmet veriyoruz.