Şaireşref Bulv. No:80 K:2 D: 6 - 7 Alsancak, İZMİR
Pzt - Cum: 09.00 - 19.00 Mon - Fri: 09.00 - 19.00
(0530) 500 61 56 -- (0232) 421 09 63 (0232) 421 60 55 -- (0532) 261 34 31

Genital PRP Uygulamaları (Dış Genital ve Vajina PRP)

Genital PRP Uygulamaları

Genital PRP uygulamaları, ameliyatsız genital estetik kapsamında uygulanan etkili ve popüler bir tedavi yöntemidir. Genital PRP uygulamaları ile kadınlarda genital bölge gençleştirilebilir, genital bölge fonksiyonları ve görünümü iyileştirilebilir.

PRP Nedir?

Platelet Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma tedavisi sırasında kişinin kendi kanı alınır, özel bir işlemden geçirilir ve trombosit zengini bir plazma elde edilir. Elde edilen plazma büyüme faktörleri ve protein içerir; enjekte edildiği cilt bölgesinde yeni hücre oluşumunu ve kollajen üretimini tetikleyerek ciltte yenilenmeye, gençleşmeye ve sıkılaşmaya yol açar. Kimyasal hiçbir madde içermeyen PRP serumları düzenli olarak uygulandığında cilt sorunları, cilt gençleştirilerek çözümlenir ve cildin alt katmanları onarılır. PRP tedavisinin etkisi bu uygulamanın kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarınca genital estetik alanında da sıklıkla tercih edilmesini sağlar.

Vajinal PRP Uygulamaları

PRP tedavisi vajinaya güvenle uygulanabilir. Kişinin kendi kanından elde edilen serumların cilde enjekte edilmesi yoluyla gerçekleştirilen PRP uygulamaları ile;

G noktası gençleştirilebilir, G noktası dokuları yenilenebilir ve bölgenin cinsel ilişki sırasında uyarılma kapasitesi yükseltilebilir.

Vajina sıkılığını sağlayan kasların gevşemesi sonucu vajinal genişleme meydana geldiğinde PRP tedavisi uygulanabilir. Büyüme faktörlerini ve kök hücreleri harekete geçiren vajinal PRP uygulaması vajinada sıkılaşma sağlar.

Dış Genital Bölge PRP Uygulamaları

İç genital bölge ve dış genital bölge gençleştirilmesi amacıyla tercih edilebilen PRP uygulamaları yüksek memnuniyet sağlar. Tamamen doğal içeriğe sahip olan plazmaların dış genital bölgeye enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen PRP uygulaması ile;

  • Dış genital bölge rengi açılabilir.
  • Vulva cildi sıkılaşır, kırışıklıklar azalır ve cilt yenilenir.
  • Ağrılı cinsel ilişki ile sonuçlanabilecek vajinal kuruluk sorunu iyileştirilir.
  • Binlerce sinir ucu içeren klitoris hassasiyeti arttırılabilir, klitoriste canlandırıcı bir etki yaratılabilir. Cinsel ilişki sırasında görülen anorgazmi (orgazm olamama) sorununun tedavisi kapsamında klitorise PRP uygulamaları yapılabilir.
  • Dış genital bölgede dolgunluk oluşturulur, cilt parlak bir görünüme kavuşturulur.
  • İdrar deliği çevresine uygulanan PRP ile hafif düzeyde idrar kaçırma problemleri tedavi edilebilir.

Dış genital bölge ve vajina PRP uygulamaları sayesinde daha genç, sıkı, yenilenmiş bir görünüme kavuşulabilir. Anorgazmi sorunlarında fark edilir bir azalma meydana getiren PRP tedavisi klinik ortamında anestezi verilmeden gerçekleştirilir. Yaklaşık 5 – 10 dakika süren işlemin ardından kadınlar günlük hayatına hemen dönebilir.

KADOMER olarak vajinoplasti, labioplasti, kızlık zarı dikimi gibi uygulamaların haricinde lazer, radyofrekans ve PRP tedavilerini de sıklıkla ve başarıyla gerçekleştiriyoruz. Hastalarımızın talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda genital bölgenin hem estetik görünümünü hem de fonksiyonlarını iyileştiren PRP uygulamalarımız ile kadınların cinsel yaşam kalitesini ve özgüvenlerini artırıyoruz.